Аплікація як вид декоративно – прикладного мистецтва
Мета: узагальнення і систематизація знання з теми «Аплікація як вид декоративно – ужиткового мистецтва, закріпити
знання про види аплікації, розвивати творчу уяву, спостережливість, творчі
здібності, увагу, навчити учнів правильно добирати матеріали для виконання завдань
з аплікації.
Обладнання:
картки для практичної роботи, учнівські роботи з аплікації.
Тип уроку: урок узагальнення
знань.
Хід уроку
І.
Організаційний момент.
ІІ.
Повідомлення теми, мети і завдання уроку
Вч.
Діти, що ви очікуєте від цього уроку?
Відповіді учениць.
Мотивація
уроку.
Читання оповідання « Батькові поради.»
Жив
у одному селі чоловік, і був у нього син. Якось батько й каже йому:
-
Слухай,
сину! Живи так, щоб ти мав у кожному селі хату, на кожний день нові чоботи, і
щоб тобі всі люди кланялися.
Задумався син над батьковими словами і питає:
-
Як це,
батьку, я можу поставити в кожному селі хату, купувати щодня нові чоботи, і
примусити всіх мені кланятися?
Засміявся старий і говорить:
-
Дуже
легко, синку! Матимеш у кожному селі
доброго товариша - будеш мати і свою
хату.
Щоб кожний день були нові чоботи, треба їх щодня чистити, і
на ранок вони будуть як нові.
І вставай, сину, рано – раніше від усіх – і йди на роботу. А йтимуть до
праці люди, то всі будуть тобі кланятися і вітатися.
Запитання до учнів: - До чого батько привчав сина? ( Батько привчав сина до
праці, до уміння жити в злагоді з іншими людьми.)
ІІІ частина.
- Як ви розумієте
слово « праця»? Яку роль відіграє праця в житті людини?
- Усі речі, які оточують людину, - результат її праці.
Результатом праці інших учнів є ось ці роботи розташовані на стендах . Це -
вишивка, аплікація, бісероплетіння, в’язання крючком та спицями, речі зроблені учнями.
- І так, праця – це діяльність людини, спрямована на
виготовлення речей. У майстерні ми теж
працювали. Виконували творчі роботи.
- Які творчі роботи ми виконували?
Уч. Аплікацію. Що таке аплікація?
Уч. Це
декоративно прикладне мистецтво.
Уч. Аплікація – це нашивання дрібних деталей на
основу.
Вч. Які способи виготовлення аплікації ви знаєте?
Уч. Нашивний
та склеювання.
Вч. Які шви
використовують для виготовлення аплікації?
Уч. Тимчасові
та постійні.
Вч. Назвіть
тимчасові шви.
Уч. « вперед»
голкою.
Вч. Назвіть
постійні шви.
Уч. «
петельний» шов, тамбурний(ланцюжок), « стебельчатий», «козлик», «косий
хрестик».
Вч. З яким
матеріалом, ви працювали, виконуючи аплікаційні роботи у дитячому садку і в
молодших класах.
Уч. Тканину,
папір, бісер, ґудзики,
Вч. – По
змісту аплікацію поділяють на три групи. Які?
Уч. На
змістову аплікацію,котра складається де кілько різних фігур, часто в руху.
-
На
предметну аплікацію. Її виготовлюють з вирізаних геометричних фігур , листів,
фруктів, овочів, квітів, грибів, комах .
-
На
орнаментальну аплікацію. Вона часто використовується для оформлення альбомів, стендів, запрошувань.
Вч. – Як
раніше прикрашали одяг аплікацією?
Уч. Казахи аплікацією прикрашали войлочні ковдри,
юрти, одяг.
Уч. Татари -
м’які шкіряні чоботи, кінські седла.
Уч. Народи
півдня на шкіряний одяг нашивали візерунки з хутра.
Уч. Росіяни
та українці широко використовували аплікацію на тканині.
Вч. А як же в
сучасний час використовують аплікацію.
Уч. Її
використовують в одязі, нашивають на столову й постільну білизну, серветки, оздоблюють сумки, штори, виготовлюють картини,
пано.
Вч. Дійсно
так.
Перевірка знань з техніки
безпеки при роботі з голкою, ножицями,
санітарно-гігієнічних норм.
Фізхвилинка.
ІІІ частина. Практична робота.
Завдання 1.
На кожному столі
розташовані карточки з видами швів. Учні повинні написати на карточках, який вид шва.
Перевірка завдання.
Учні перевіряють один у
одного правильність виконаного завдання.
Перевірка завдання по
слайдах. На слайдах вказане вид шва , учні перевіряють.
Завдання 2.
У кожного учня э карточка з зображенням аплікації по змісту.
На слайді зображено вид аплікації (предметну) і учні піднімають ту
карточку де зображено предметна
аплікація і т.д.
IV
Захист проектів.
Учениці розповідають про
свої роботи, створюють рекламу своєму виробу.
V. Презентації робіт
учнів (фото).
VI. Підсумок
уроку.
Варіативний модуль 6 клас " Основи технології виготовлення м’якої іграшки".
Тема уроку: «М’яка іграшка як невід’ємний атрибут у побуті та
мистецтві українців. Види м’яких іграшок. Матеріали та інструменти для
виготовлення м’якої іграшки. Виготовлення іграшки з помпонів».
Мета: засвоєння знань про м’яку іграшку як невід’ємний атрибут
у побуті та мистецтві українців, ознайомлення з видами м’яких іграшок,
інструментами та матеріалами для їх виготовлення;
формування
вмінь і навичок виготовляти іграшку з помпонів;
розвиток
інтересу до різних видів мистецтва, свідомого ставлення до безпеки
життєдіяльності при виконанні практичної роботи, самостійності та творчої
активності;
зміцнювати
бажання виготовляти красиві і корисні речі своїми руками, заохочувати до праці,
пробуджувати почуття прекрасного.
Тип уроку: комбінований.
Обладнання: мультимедійна система, презентація, ілюстраційний
матеріал, м’які іграшки.
Інструменти та матеріали: олівець, ножиці,
нитки, кольоровий папір, клаптики тканини різного кольору.
Структура
уроку
1.
Організаційний
момент. Створення емоційного настрою.
2.
Актуалізація
знань і життєвого досвіду.
3.
Мотивація
навчальної діяльності.
4.
Повідомлення
теми, мети та завдань уроку.
5.
Вивчення
нового матеріалу.
6.
Практична
робота. Виготовлення іграшки з помпонів.
7.
Заключна
частина.
Хід уроку
1.
Організаційний момент. Створення емоційного настрою.
Рішучість до нас на урок
завітала,
Аж ось енергійність її наздогнала.
Завзяття з умінням
до класу прийшли
Й любов до навчання з собою взяли.
Терпіння й активність
теж не забарились
І творчість, звичайно, до класу з’явилась.
Якщо об’єднати ці риси в єдине ціле,
То можна сміливо нам братись за діло.
Якщо ж вони стануть усі в один ряд,
То вийде відмінний у нас …………. (результат).
Вправа «Очікування»
Що ви очікуєте сьогодні від уроку?
(Діти висловлюють свої очікування).
У мене також є свої очікування, що ви сьогодні будете
старанними, активними, проявите творчість і наполегливість.
2.
Актуалізація опорних знань і життєвого досвіду.
Сьогодні ми починаємо вивчати новий варіативний модуль «Технологія виготовлення м’якої
іграшки». Як ви здогадалися, обʼєктом нашої технологічної діяльності буде мʼяка
іграшка.
Бесіда:
1.
Яке
основне призначення будь-якої іграшки?
2.
Які
іграшки є у вас вдома?
3.
З яких
конструкційних матеріалів вони виготовлені?
4.
На вашу
думку, іграшки люблять тільки діти чи, можливо, і дорослі?
5.
Чи завжди
ви маєте змогу придбати іграшку, яка вас дуже сподобалася?
3.
Мотивація навчальної діяльності.
Так, діти, не завжди. Бо, як правило, іграшки коштують
недешево. Але є вірний вихід – навчитися виготовляти іграшки самостійно. Тому,
опрацювавши тему «Технологія виготовлення мʼякої іграшки» ви зможете створювати
їх практично безкоштовно. А скажіть, будь ласка, навіщо нам ці знання і вміння,
адже ви підростаєте і поступово надаєте перевагу іншим розвагам? Так іграшка –
це і гарний сувенір, і гарний подарунок, і елемент оздоблення інтерʼєру
кімнати, і забава для менших братиків і сестричок.
Але для того, щоб все це здійснилося нам потрібні певні
знання і вміння, які ми і будемо з вами набувати.
4.
Повідомлення теми, мети та завдань уроку.
Тема сьогоднішнього уроку «М’яка іграшка як невід’ємний атрибут у побуті та
мистецтві українців. Види м’яких іграшок. Матеріали та інструменти для
виготовлення м’якої іграшки. Виготовлення іграшки з помпонів».
В кінці уроку ми повинні:
Знати: про м’яку іграшку як невід’ємний атрибут у побуті та
мистецтві українців, види м’яких іграшок, інструменти та матеріали, необхідні для їх виготовлення .
Вміти: виготовляти іграшку з помпонів.
5.
Вивчення нового матеріалу.
Вивчаючи будь-який вид мистецтва, ми завжди звертаємося
до історичної довідки, адже нам цікаво: де вперше зʼявилися іграшки, якими вони
були. Вам було задано випереджувальне завдання : відшукати таку інформацію.
Учень 1. Перші згадування про іграшки зустрічаються в книгах античного
світу. Зображення іграшок зустрічаються на посуді і фресках тих часів. Але
найкращі іграшки – це іграшки знайдені археологами. Іграшки Давнього Єгипту
датуються серединою III тисячоліття до н.е. Це були
мініатюрні фігурки кішок, собак, корів, тигрів, виконані з дерева.
Учень 2. У Стародавній Греції і Стародавньому Римі новонародженим дарували
брязкальця і тріскачки. Вважалося, що тріскачки
відлякують злих духів. Матері і няньки клали дітей спати, стукаючи
брязкальцями по краю колиски.
Учень 3. Ляльки теж ведуть своє літочислення з глибокої
давнини. Найдавніші - з Єгипту і нараховують близько 4 тисяч
років. Ляльки мали дуже різні конструкції: грубі колоди без рук і без ніг, з руками і ногами з тонких
паличок. Вони використовувалися в обрядах і служили символами
культу. Дівчата Стародавньої Греції та Риму зберігали
ляльок до заміжжя, а після приносили їх в дар богині Афродіті і Венері. Але
були в користуванні й ігрові ляльки. В основному, їх робили рухомими з глини та дерева.
Учень 4. З усіх видів
іграшок м'яка – наймолодша за часом виникнення. М'які
іграшки - це моделі тварин, які дбайливі мами шили своїм чадам з
різнокольорових клаптиків і набивали їх ватою або тканиною. Вперше вони з'явилися в XIX столітті.
Отже, ми можемо зробити висновок іграшки мають свою давню історію Іграшка споконвіку була невід’ємною складовою
життя людини – в історичних музеях всього світу демонструють глиняні, металеві,
дерев’яні іграшки різних часів та народностей, за ними вивчають культуру та
побут людей. Іграшка є невід’ємний атрибут у побуті та мистецтві і українців.
Основне призначення іграшки – бути забавою для дитини, одночасно розвивати інтелект та привчати до певних практичних дій.
Але й дорослі теж не забули про іграшки.
Основне призначення іграшки – бути забавою для дитини, одночасно розвивати інтелект та привчати до певних практичних дій.
Але й дорослі теж не забули про іграшки.
Сучасні іграшки мають різне
призначення:
Розвиваючі іграшки для дітей (різноманітні машинки, ляльки,лялькові меблі
та посуд, іграшкові побутові прилади; набори іграшкових інструментів,
електронні іграшки).
Декоративні іграшки для прикраси житла (глиняні, фарфорові, металеві статуетки,
кухонні іграшки-грілки, ляльки в оригінальному чи народному одязі, копії машин,
літаків, кораблів, великі яскраві та пухнасті м’які іграшки,
іграшки-саше,тощо).
Колекційні іграшки ( будь які іграшки, що мають свою історію або
виготовлені в обмежено невеликій кількості для колекцій, часто з дорогих
матеріалів або відомими особами).
Народні іграшки ( ляльки , маленькі предмети
побуту, зображення тварин та птахів, виготовлені з природних підручних
матеріалів, що склались історично для кожної народності).
Ритуальні іграшки (часто народна іграшка несе
ритуальне навантаження – оберіг – фігурки коней чи птахів, лялька-берегиня;
у східній культурі – різноманітні статуетки богів і тварин, підвіски; фігурки з воску використовують у містичних обрядах.
у східній культурі – різноманітні статуетки богів і тварин, підвіски; фігурки з воску використовують у містичних обрядах.
Ляльки для театральних вистав (пальчиковий театр, ляльки-рукавички, ляльки-маріонетки, тощо)
Іграшки-сувеніри.
Ми з вами
будемо опановувати мистецтво створення мʼяких іграшок. Чому вони так
називаються? Так, вони мʼякі на дотик, бо виготовляються з текстильних
матеріалів. (слайд 9)
Мʼякі
іграшки поділяються на плоскі і обʼємні. Плоска іграшка складається з двох однакових
деталей – на одній деталі вишиваємо очі, ротик і носик, другу називаємо спинкою і пришиваємо
хвостик.
Об’ємна м’яка іграшка більш
складна у виконанні, бо складається з багатьох об’ємних частин; але така
іграшка більш точно відтворює фігуру людини чи тварини, частини тіла іграшки
можуть бути рухомими. Об’ємну іграшку можна розглядати з усіх сторін. Давайте
розглянемо нашу невеличку виставку. Які це будуть іграшки: плоскі чи об’ємні?
Так, діти, а які ж матеріали
і інструменти необхідні для виготовлення м’якої іграшки? Це ми з’ясуємо, коли
ви попрацюєте у групах з роздатковим матеріалом.
Робота в
групах: Які матеріали необхідні для виготовлення м’якої іграшки? (слайд 10)
Завдання
для І групи: Основні матеріали для деталей іграшки.
Завдання для ІІ групи: Оздоблювальні матеріали
Завдання для ІІІ групи: Зʼєднувальні матеріали.
Завдання для IV групи: Наповновач.
Завдання для V групи: Інструменти.
Презентації
груп
Фізкульхвилинка.
Щось
не хочеться сидіти,
Треба
трохи відпочити.
Руки
вгору, руки вниз,
На
сусіда подивись.
Руки
вгору, руки в боки.
Вище
руки підніміть,
А
тепер їх опустіть.
Плесніть,
діти, кілька раз,
За
роботу, все гаразд.
Одним із видів м’якої іграшки є іграшки , виготовлені на
основі помпонів. Це найпростіші іграшки, тому сьогодні ми з вами і спробуємо
виготовити іграшку саме на основі помпону. Переходимо до виконання практичної роботи.
Роботу будемо виконувати в парах. Перевірте наявність необхідних матеріалів і
інструментів: нитки в’язальні, ножиці, клей, кольоровий папір, шматочки
тканини.
6.
Практична робота. Виготовлення іграшки з помпонів.
А) Зміст завдання:
Для виготовлення іграшки нам потрібно виготовити сам помпон. Існують кілька способів
виготовлення помпона: за допомогою картонних кругів, за допомогою звичайної
вилки і на руці. За допомогою картонних кругів ви виготовляли у початкових
класів, тому сьогодні я пропоную попрацювати з новими для вас способами. Для
виготовлення помпона нам необхідні в’язальні нитки і ножиці. Нагадайте, яких
правил ми повинні дотримуватися при роботі з ножицями?
Б) Вступний
інструктаж.
Звертання уваги на технологічну послідовність виготовлення
виробу із помпонів, акцентування уваги на найбільш поширені помилки,
нагадування про дотримання правил ТБ.
В) Поточний
інструктаж.
Контроль якості виконуваних робіт, аналіз недоліків у
роботі і шляхів їхнього усунення.
Г) Заключний
інструктаж.
Короткий аналіз виконаної роботи, акцентування уваги на
організацію робочого місця – своєчасне його прибирання, догляд за інструментами
після роботи.
7.
Заключна частина:
Підсумкові
завдання. Встанови відповідність
Рефлексія:
Чи виконали ми ті завдання, які ставили перед собою на
початку уроку?
Що найбільше сподобалося на уроці?
Аналіз
кращих робіт.
Мотивація
оцінок, оцінювання виконаної роботи.
Контроль прибирання місць.
Домашнє
завдання: вивчити матеріал
підручника параграф підготувати тканину,
ножиці, голку, нитки, повторити технологію виконання ручних швів.
СУД НАД АПЛІКАЦІЄЮ
(театралізоване дійство)
Тема: Cпособи
оздоблення виробів аплікацією
Мета: в імпровізованій формі розширити знання учнів про
аплікацію її значення, види, способи кріплення; навчити застосовувати аплікацію
для оздоблення виробів; розвивати творчі здібності, вміння підбирати кольори;
виховувати доброту, повагу, толерантність. (слайд 2)
Обладнання: ноутбук, проектор, зразки робіт.
Тип уроку: урок –суд (
театралізоване дійство)
Хід уроку
І. Організаційний момент.
ІІ. Повідомлення вчителя.
Сьогодні ми поговоримо про аплікацію – як
вид декоративно-ужиткового мистецтва, способи оздоблення виробів аплікацією.
ІІІ. Театралізоване дійство «Суд над аплікацією»
Дійові особи: Аплікація, Суддя, Прокурор, Адвокат, Секретар, свідки.
Секретар. Встати! Суд
іде! (заходять суддя, прокурор, адвокат, займають свої місця.)
Секретар. Сьогодні,
…(дата) засідання суду проведе суддя…,
секретар суду…
Суддя. На засідання суду запрошені: Аплікація, дівчинка Даша , друзі, свідки з
боку Аплікації.( свідками можуть бути всі учні класу.)
Суд попереджає про
відповідальність за ст..178 Кримінального кодексу країни «За свідомо неправдиве
показання».
Слухається справа громадянки Аплікації.
Введіть підсудну.
Слідством було встановлено, що Аплікація
продає свої вироби в магазинах різноманітним асортиментом. Є вироби із
застосуванням предметної, сюжетної, пласкої , обє’мної, силуетної , пришитої ,
приклеєної аплікації. Але до суду надійшла заява дівчинки про те, що всі види
аплікації з тканини дуже складні у виготовленні і оздоблювати вироби дуже
важко.
Тому необхідно вирішити, чи потрібно аплікацію використовувати для
оздоблення виробів. Для цього вислухаємо захисників, обвинувачуваної і винесемо
справедливе рішення суду.
Слово надається прокурору.
Прокурор. Суть
звинувачення громадянки Аплікації викладемо в промові судді. Маю лише уточнення:
декоративна, абстрактна, одношарова, багатошарова аплікації також
використовуються для оздоблення.
Чи має позивач і до них певні претензії ?
Дівчинка Даша. Ні, не маю!
Прокурор . Тоді прошу
свідків дати показання.
Секретар. Запрошуємо першого свідка!
Прокурор. Свідок,
назвіть себе, хто ви ?
Свідок 1 (Тканина) (слайд 3)
Сьогодні я найголовніший свідок.
Адже більшість аплікацій виготовляють із застосуванням тканини. Це - і основа аплікації, і окремі деталі.
Тканина – це текстильний виріб,
виготовлений переплетенням ниток у процесі ткання на ткацькому верстаті.
Хто не знає мене ? Я всіх вас
одягаю.
Техніку кравецької аплікації
широко використовували в Давньому Єгипті, а пізніше - в інших країнах. Модними
були льняні туніки з нашитими тканими медальйонами-аплікаціями. Сюжети
медальйонів були різними.
Чудові візерунки із сукна та шкіри прикрашали і прикрашають одяг
карпатського населення.
Тому я вважаю, що Аплікація є
доступним, простим видом декоративного оздоблення виробів.
Прокурор. Дякую! Ви вільні! Викликаю наступного свідка –
громадянку Термоаплікацію. (11)
Сьогодні торговельна мережа пропонує термоаплікації із зображенням
квітів, птахів, героїв мультиплікації, шевронів із логотипами. (слайд 4)
Такі аплікації достатньо
приклеїти за допомогою праски або пришити.
Я розумію дівчинку Дашу вона ,
мабуть не знала про мене, і думає, що оздоблюють вироби тільки вишивкою,
бісером.
Прокурор. Добре . Дякую за виступ.
Що може сказати на свій захист Аплікація ?
Аплікація. Я не
розумію, у чому мене звинувачують. У мене дуже давня історія і всі хто мене хоч
раз бачив , не залишились байдужими. І знають,що аплікацію застосовують для
оздоблення виробів ужиткового мистецтва.
Отже, аплікація – один із давніх способів художнього оформлення виробів за допомогою волокна,
шкіри, хутра, паперу, бісеру, соломи, різних видів тканини.
Аплікація виникла понад дві тисячі років тому, коли кочівники прикрашали
предмети домашнього вжитку, одяг, взуття. Існує багато видів аплікації:
предметна, сюжетна, пласка, об’ємна, абстрактна, силуетна. Мене
використовують для оздоблення швейних виробів, для оформлення інтер’єрів. (слайд 5)
Я ж виготовляюсь золотими руками
майстрів, і ці шедеври відомі далеко за межами України, наприклад, аплікація з
оксамиту народного художника України Михайла Біласа «Гуцульське весілля», що
вражає яскравістю кольорів.
Я прошу Вас, шановний Прокуроре
розібратись в моєму питанні, і мене виправдати.
Прокурор. Прошу запросити
наступного свідка.
Голка. (слайд 6)
Металева та тоненька
Мною сукню шиє ненька,
В мене тулуб є і вушко,
Я з аплікацією подружка
Прокурор. Говоріть по
суті.
Голка. Добре . Я подружка Аплікації й добре знаю, що вона-не
просто вид оздоблення, а ціла композиція, в якій живуть багато мешканців. Вони дивовижні,
красиві,прості, які об’єднані в єдине ціле , і міцно тримаються основи.
Я - голка і за допомогою такого
інструмента як я, аплікації прикріплюються на основу відомими швами « уперед голкою», « петельним».
Оздоблення аплікацією тримається міцно, міцно.
Прошу зняти з моєї подруги Аплікації усі звинувачення.
Прокурор. Є ще свідки? Прошу!
Ґудзик. Я – Ґудзик
також корисний! Адже оздоблювати аплікації можна і гудзиками . Усе частіше
ґудзики використовують для оздоблення аплікацій сумок предметів інтер’єру . Відповідно
до композиції виробу добирають ґудзики за формою, кольором.
Вважають що перші ґудзики з’явилися у
стародавньому Римі. На території України масове виробництво ґудзиків
розпочалося наприкінці XI ст.
З трипільської культури відомі
кістяні ґудзики(кісток мамонта) з двома отворами для пришивання. Пізніше їх
виготовляли з дорогоцінних матеріалів, дерева, шкіри, пластмаси, скла,
порцеляни. Найпопулярнішим матеріалом для виготовлення ґудзиків стала
пластмаса. Для оздоблення аплікації я також
потрібний. (слайд 7)
Тому прошу, добре розібратися у
справі моєї сестри.
Прокурор. Звинувачення
закінчило допит свідків. Ще хочу додати, що в ході слідства було проведено
соціологічне дослідження.
Дозвольте ознайомити присутніх з його висновками.
Суддя. Будь ласка!
Секретар. (зачитує)
Соціологами було проведено опитування країни Майстрів і встановлено, що
всі вони задоволенні оздобленням виробів аплікацією : з її видами , способами
кріплення, використанням ґудзиків. Кожен матеріал аплікації має свої
особливості і це надихає майстра до створення картин , панно, одягу.
Суддя. Суд надає слово
захисту.
Адвокат. Так, ваша
честь. У захисту є ще один свідок. Слово надається Нитці.
Нитка. У мене їх
багато: бавовняна, шовкова, синтетична, шерстяна. Залежно від призначення
виробу та техніки виконання, застосовують різноманітні як за кольором, так і за
товщиною нитки. Добирати нитки для
роботи треба при денному світлі. Я дуже потрібна для аплікації, адже за
допомогою мене кріпляться деталі виробу і довго тримаються пришиті різними
швами. Тож я покращую зовнішній вигляд аплікації. (слайд 8)
Адвокат. Дякую. Ви можете йти. Хочу добавити, що Аплікація –
дійсно вид декоративно –ужиткового мистецтва.
Аплікація – це
виготовлення різних художніх зображень нашиванням або наклеюванням на основу
різноманітних матеріалів(тканини, паперу, шкіри). Отже оздоблювати аплікацією
вироби можна і це робити нескладно, а навпаки цікаво і красиво.
Із усього, що ми почули і
побачили я вважаю, що моя клієнтка невинна. І прошу Суд її виправдати.
Суддя. Суд готується
до наради.
Автор. Що ж там вирішить суддя
Чим закінчиться історія ця?
Секретар. Прошу встати.
Оголошується рішення суду.
Суддя. Прослухавши
виступи свідків, Прокурора, захисника, суд вирішив:
· Зняти з
громадянки Аплікації звинувачення;
Дівчинці Даші не
слухати нікого, а використовувати аплікацію, як оздоблення виробів.
Учень. Аплікація – це
один із найдавніших видів декоративно-ужиткового мистецтва. ЇЇ виникнення
пов’язане з давньою культурою народів - кочівників. Вони прикрашали свій одяг,
взуття, упряж і житло візерунками зі шматків шкіри, хутра, берести. Пізніше для
оздоблення одягу почали застосовувати різні тканини.
Зараз у техніці аплікації можна
виготовити безліч виробів: панно, штори, скатертину, ковдру, постільну білизну,
сумку для дрібничок, газетницю, оздобити одяг для дорослих і дітей.
Учениця. Аплікація – давня, традиційна техніка
прикрашання виробів. Вона ніколи не виходить із моди, її виконання під силу
кожному, із ким ідуть поруч старанність, акуратність і натхнення.
Суд оголошується закритим
ІІІ. Підсумок уроку. Вправа «Закінчи речення»
1. Мені
найбільше запам’яталося…
2.
Здобуті знання мені потрібні будуть…(слайд 8, 9)
Немає коментарів:
Дописати коментар